ترکیه از نظر مناطق گردشگری

کشور ترکیه یکی از کشورهای محبوب ما ایرانیان برای گشت‌وگذار است اما شاید یکی از شهرهایی که کمتر آن را می‌شناسیم ازمیر ترکیه باشد که سومین شهر بزرگ ترکیه بعد از استانبول و آنکارا است و از حیث داشتن سواحل زیبا و آثار تاریخی بی‌نظیر است. دراین مقاله با ما همراه باشید تا شما را با هتل‌ها، هزینه‌ی سفر، بهترین زمان سفر و جاهای دیدنی ازمیر ترکیه آشنا کنیم.
izmiran-background7

۱. آگورا

آگورا در قلب ازمیر قرار دارد. آگورا یکی از بقایای محافظت‌شده شهر باستانی اسمیرنا است که نام ازمیر کنونی از آن گرفته شده است. آگورا موزه‌ای با فضای باز است و در یونان باستان به‌عنوان مکانی برای تجمعات و برپایی بازارها استفاده می‌شده است. طاق‌های سنگی و آب‌انبارهای موجود در این منطقه قدمتی معادل اواخر قرن ۴ قبل از میلاد مسیح دارند.
aguara

۲. بازار کمرالتی و مهمانسرای قیزلار آغاسی

بازدید از بازار تاریخی کِمِرالتی یکی از منحصربه‌فردترین و بهترین تجربه‌ها را در بازدید از ازمیر ترکیه برای‌تان به‌ارمغان خواهد آورد. مغازه‌های رنگارنگ، پیاده‌روهای باریک، حیاط‌های پنهان و پوشیده و تعدادی از کنیسه‌های قدیمی از دیدنی‌های این مکان به‌شمار می‌روند. در داخل بازار نیز می‌توانید مهمانسرای قیزلار آغاسی را ببینید؛ مهمانسرایی بزرگ و قدیمی که متعلق به عصر عثمانی است و قدمت آن به قرن ۱۸ می‌رسد. اگرچه دیگر از این مکان به‌عنوان مهمانسرا استفاده نمی‌شود، هنوز هم مکانی برای عرضه‌ی انواع سوغاتی‌ها، فرش‌ها و صنایع ‌دستی است و در آن قهوه‌خانه‌ها و چای‌خانه‌های زیادی در فضای باز وجود دارند.