جاذبه های گردشگری ازمیر

شهر ازمیر دیدنی های زیبا و جالبی دارد، بسیاری از بازدیدکننده ها برای دریا و ساحل زیبای این شهر در تابستان به ازمیر سفر می کنند. اما بسیاری دیگر نیز وجود دارند که به دنبال اماکن و برنامه های هیجان انگیز این شهر می گردند. میدان کناک یکی از این دیدنی ها است. این میدان به خاطر برج ساعت خود شهرت دارد. این برج در سال ۱۹۰۱ میلادی بنا شده است در کنار این میدان مسجد کناک و بازار کمرالتی قرار دارد. اما دیدنی های دیگر ازمیر آسانسور است.
بنای آسانسور نام یکی از امکان دیدنی و حتی تاریخی ازمیر است. این آسانسور که در سال ۱۹۰۷ توسط تاجران یهودی ساخته شده برای جابجایی شهروندان از یک مکان پست بر فراز تپه ای که محل کسب و کار مردم قرار داشته تعبیه شده است. این آسانسور در ابتدا با سیستم فشار آب کار می کرده است اما بعدها به سیستم الکتریکی مجهز شده است. شما اکنون با سوار شدن در این آسانسور علاوه برا اینکه شهر و مناطق دیدنی آن را از بالا می بینید می توانید از فروشگاه های سوغاتی، رستوران ها و کافی شاپ های آن نیز استفاده کنید. تلفریک شهر ازمیر نیز همچون آسانسور شما را بر فراز ازمیر می برد. این برج که در سال ۱۹۷۷ ساخته شده شما را به ارتفاع ۴۲۳ متری از سطح زمین می برد. اما در محله های دیدنی این شهر می توان از محله آلزانکاک نام برد. خیابان های باریک با خانه های به سبک یونانی و رستوران های دل انگیز. این محله از مرکز شهر چندان دور نیست و حمل و نقل عمومی برای آن وجود دارد. اما از اماکن مهم می توان به کادیفکال که قعله ای است قدیمی اشاره کرد.
باغ وحش بزرگ ازمیر در مساحت حدودی ۴۲۵ هزار متر مربع بنا شده که در سال ۲۰۰۸ افتتاح شده و در آن انواع حیوانات زیبا و حتی درنده نیز نگهداری می شود. طبیعت این مکان در کنار ۶۵۰۰۰ نهالی که در آن کاشته شده واقعا زیباست. کافیست اراده کنید و خود را در این مکان دیدنی بیابید. محال است بتوانید کمتر از ۵ ساعت برای دیدن از آن وقت بگذارید.
این یک مرکز خرید تقریبا جوان است که عمری ۱۰ ساله دارد. در ۲۰۰ هزار متر مربع مساحت این مرکز خرید حدود ۱۲۸ فروشگاه وجود دارند که تقریبا می توان گفت هرچه را که بخواهید می توانید در آن جا بیابید و بخرید. برندهای معروف و معتبری در این مکان وجود دارد که می توانید با خیال راحت خرید کنید. معماری این مکان با الهام از دریای اژه توسط معماران، برجسته، ارائه شده که خود نوعی جاذبه گردشگری به شمار می آید.
Birgi Cakiraga  یک جاذبه ی گردشگری مشهور در ازمیر می باشد که به عنوان کاخ تاریخی منتسب به سه قرن پیش می باشد. بنای این کاخ رنگی و سنتی بوده و بسیار زیباست. راهروهای چوبی که مدخل این کاخ است متفاوت ترین ورودی را برای این کاخ ایجاد کرده است. باغ کاخ  Birgi Cakiraga  واقعا زیبا است که در محوطه ی ان قرار دارد و مکانی مناسب برای گردش توریست ها به شمار می آید.
اگر به بناهای گردشگری و مذهبی کشورها علاقه دارید، مسجد Hisar  بهترین انتخاب در ازمیر است. این مسجد بزرگ که حاصل دست ساز معماران و هنرمندان قرن ۱۶ است دارای معماری زیبایی بوده و شما را به ۴ قرن پیش خواهد برد.
اگر مرکز خرید های قبلی نتوانسته نظر شما را به خود جلب کند قطعا Ege Park Mavisehir می تواند گزینه ی مناسب و متفاوتی باشد. برند پسند ها می توانند انواع برند های بین المللی را در این مکان بیابند و خریداری کنند. حتی برند هایی که به دلیل گرانی مورد پسند خیلی از افراد نیست نیز می توان در این منطقه یافت می شوند. سری هم به این مکان بزنید قطعا پشیمان نخواهید شد.
مرکز خرید Asmacati تقریبا جوان است و در سال ۲۰۰۹ ساخته شده است اما واقعا شما می توانید در این مرکز خرید که در مساحت حدودی ۲۳ هزار متر مربع ساخته شده است، هرچیزی را که بخواهید پیدا کنید و بخرید. تنوع در خرید در این مرکز موج می زند. در این مرکز خرید، که از جاذبه های دیدنی نیز استفاده شده تلاش بر این است که توریست ها در نهایت لذت و آرامش خرید کنند و از خرید و حضور در این مرکز خرید خسته نشوند و درست به همین دلیل است که کسانی که به این مرکز خرید می روند، تقریبا تمام فروشگاه ها را سر می زنند.
کلیسای کاتولیکی در اوایل قرن ۱۷ بنا شده است و قدیمی ترین کلیسای در حال کار شهر محسوب می شود. سالم باقی ماندن این کلیسا از آتش سوزی سال ۱۹۲۲ که همه ساختمان های اطراف را ویران کرد، چیزی شبیه معجزه است. دیواره های نقاشی شده داخل کلیسا در قرن نوزدهم توسط ریموند چارلز پر، بازسازی و نقاشی هایی به آن اضافه شده است. او تصویر خودش را نیز در میان نقاشی هاکشیده است.
کلیسا به نام روحانی مقدس شهر که توسط سنت جان مبلغ به مسحیت روی آورده بود و بعدها اسقف اسمیرنا شد، نامگذاری شده است. رومی ها در سال ۱۵۵ پس از میلاد، بعد از اینکه حاضر نشد مسیح را انکار کند او را سوزاندند و روز گرامی داشت او ۲۶ ژانویه است. برای ورود باید زنگ درب سفید Necati Bey Bulvarı ۲ را بزنید. با ورود به این کلیسا دوران پرفراز و نشیب گذشتگان را در ذهنتان به تصویر کشیده و حس آن دوران با حضور در این محیط بر شما مستولی خواهد شد.
Necati

در آتش سوزی سال ۱۹۲۲ بیشتر بخش های مرکزی شهر بین آلسانکاک (Alsancak) و باسمان (Basman) که برای چندین قرن محله یونانی ها بود، تخریب شد. در حال حاضر در این بخش یک پارک فرهنگی احداث شده که پاتوق مردم محلی است. نمایشگاه بین المللی ازمیر نیز اخیرا از اینجا به Gaziemir منتقل شده است و تنها شهر بازی کوچک پارک باقی مانده است. در اینجا حتما از موزه تارخ و هنر ازمیر بازدید کنید.