متوسط قیمت مسکن در مناطق مختلف ترکیه

استانبول گرانترین و بزرگترین شهر ترکیه (در قیاس با تهران حدود دو برابر مساحت کل تهران) امروزه به دلیل پتانسیل بالا به یکی از شهر های جذاب دنیا تبدیل شده است و در لیست Global Property Guide در بین ۹۴ شهر دنیا در مقام ۳۹ قرار دارد.
به گزارش روزنامه ی املاک حریت قیمت ملک در شهر های مختلف بدین شکل است :
میانگین قیمت هر متر مربع آپارتمان در استانبول 3750 لیر است. گرانترین منطقه ی استانبول بشیکتاش با 15247 لیر و در منطقه ی بشیکتاش گرانترین محله Bebek با میانگین قیمت 21356 لیر است در واقع Bebek گرانترین نقطه ی ترکیه هم محسوب می شود که در بخش اروپایی استانبول در کنار تنگه ی بوسفور قرار دارد.

میانگین قیمت هر متر مربع در منطقه ی فاتح که یکی از مراکز ایرانیان و شامل منطقه های تاریخی و توریستی و تجاری از جمله منطقه ی آکسارای است 3800 لیر می باشد ( بناهای این منطقه عموما قدیمی و کهنه ساز می باشد)
میانگین قیمت هر متر مربع در برخی از مناطق استانبول:
قیمت های حدودی بعضی از محله های معروف استانبول :
Beşiktaş 15247 TL
Sarıyer 8951 TL
Beyoğlu 6538 TL
Bakırköy 8337 TL
Beykoz 8733 TL
Arnavutköy 1941 TL
Esenyurt 1895 TL
Silivri 1788 TL
Avcılar 2250TL
Beylikdüzü 2303TL
میانگین قیمت هر متر مربع  آپارتمان در آنکارا 2136 لیر و گرانترین منطقه ی آنکارا Çankaya با متری 2456 لیر می باشد.
متوسط قیمت در ازمیر 2479 لیر و منطقه ی چشمه با 4273 لیر در صدر جدول قیمت مسکن قرار دارد.
متوسط قیمت هر متر مربع در آنتالیا 2134 لیر و گرانترین منطقه در این شهر کونیآلتی با قیمت 2422 لیر است.
* قیمت ها مربوط به آپارتمان های معمولی با عمر متوسط می باشد و قیمت آپارتمانهای نوساز یا دارای امکانات رفاهی نظیر استخر و … 25% تا 50% گرانتر می باشد.


 

خرید قسطی مسکن در ترکیه

✅ همراهان گرامی بسیاری از شما در مورد شرایط خرید اقساطی سوالاتی داشتید می خواهم مختصر توضیحی در مورد ملک های اقساطی بدهم .

✅ اکثر ملک های اقساطی برای شهروندان ترک در نظر گرفته شده اند یعنی با گرفتن وام از بانک سند در رهن میرود و بعد از اتمام نقل انتقال انجام میشود .

‼ اما برای خارجی های ساکن ترکیه نیز شرایطی محیا شده که به دو صورت انجام میشود .

1⃣ بعضی از پروژه ها سند رو به نام خریدار منتقل میکنند اما در اداره ثبت مشروط میشود که خریدار اگر دو یا سه قسط رو پرداخت نکرد فروشنده حق شکایت و ابطال سند رو دارد .

2⃣ شرایط بعدی خرید از پروژه های نیمه تمام ویا تمام شده می باشد که قرادادی بین شرکت فروشنده و خریدار نوشته می شود و بخشی از پول مثلا ۵۰ در صد پیش گرفته می شود و مابقی در اقساط یک تا پنج سال بدون بهره تقسیط میشود وانتقال سند بعد از وصول کلیه اقساط انجام میشود .

‼توصیه ما به هموطنان عزیز در صورت امکان از خرید ملک اقساطی در ترکیه پرهیز کنند با مبلقی کمتر واحدی کوچکتر خریداری نمایید ولی سند در دستان باشد.

✅چون با این نوسانات قیمت ها معلوم نیست در طی چند ماه چه اتفاقی برای پول ایران پیش خواهد آمد.

‼ همانگونه که در طی 6 ماه ارزش پول ما نصف شد و کسانی که خونه اقساطی خریده بودن و بطور مثال باید هر ماه 3000 لیره که در ان زمان تقریبا معادل 3.5 میلیون ما میشد قسط پرداخت میکردن اکنون با نصف شدن ارزش پول ما باید هر ماه 7 میلیون پرداخت کنند