بلاگ

بلاگ

ترکیه بخشی از خاک اروپا !!

اخرين خبر ها

اردوغان: ترکیه را بخشی از خاک اروپا می‌بینیم

▫️رئیس‌جمهور ترکیه:

🔹ما خود را داخل اروپا می‌بینیم و به ساختن آینده خود با اروپا فکر می‌کنیم. به دنبال پیدا کردن جایگاهی برجسته در جهان بعد از کرونا هستیم.

آیفون ۱۲ در ترکیه

اخرين خبر ها

قیمت نسل جدید تلفن‌های هوشمند شرکت اپل موسوم به آیفون 12 در ترکیه مشخص شد.

🔹بر این اساس، ارزان‌ترین گوشی تلفن آیفون 12، با عنوان آیفون 12 مینی در ترکیه با قیمت 9 هزار و 999 لیر به فروش خواهد رسید.
🔸همچنین قیمت گران‌ترین گوشی سری مذکور با نام آیفون 12 پرومکس، بین 16 هزار و 999 لیر تا 19 هزار و 999 لیر اعلام شده است.
🔹گفتنی است قیمت آیفون پرومکس 128 گیگابایتی در آمریکا هزار و 99 دلار اعلام شده است.

کرونا در ترکیه

اخرين خبر ها

آخرین آمار کرونا در ترکیه

🔻براساس تازه‌ترین آمار وزارت بهداشت ترکیه، طی 24 ساعت گذشته 3 هزار و 233 تن دیگر از بیماران کرونایی سلامتی خود را بازیافته و مجموع بهبودیافتگان ویروس کووید-19 در کشور به 370 هزار و 825 نفر رسید.
🔹در این بازه زمانی در ترکیه 152 هزار و 214 آزمایش کووید-19 انجام شده که نتیجه 5 هزار و 532 مورد از آنها مثبت بوده است. بدین ترتیب تعداد کل بیماران کرونایی در ترکیه به 440 هزار و 805 نفر افزایش یافت.
🔸در حال حاضر در ترکیه 57 هزار و 761 مورد ابتلا به کووید-19 وجود دارد که 4 هزار و 121 نفر از آنها در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت هستند.
🔹از سوی دیگر، شمار قربانیان کرونا در ترکیه با فوت 135 بیمار دیگر در یک روز گذشته به 12 هزار و 219 نفر رسید. تاکنون در سراسر ترکیه 17 میلیون و 90 هزار و 101 آزمایش کرونا انجام شده است.
🔸فخرالدین کوجا، وزیر بهداشت ترکیه نیز با انتشار پیامی در حساب توئیتر خود نوشت: تعداد بیماران بدحال کرونایی و قربانیان تاثر‌انگیز است. تنها راه کاهش تلفات رعایت کامل تدابیر و اصول بهداشتی است.

نرخ بهره بانکی در ترکیه

اخرين خبر ها

نرخ بهره بانكي در تركيه افزایش یافت

🔻شورای تعیین سیاست پولی بانک مرکزی ترکیه در نشستی به ریاست ناجی آغبال رئیس این نهاد، میزان نرخ بهره با افزایش 475 واحد از 10.25 درصد به 15 درصد افزایش داد.
🔹در بیانیه منتشر شده از سوی بانک مرکزی ترکیه آمده است: در راستای رفع ریسک‌های مرتبط با تورم، کنترل و کاهش آن سیاست‌های سختگیرانه پولی به طور جدی اجرا خواهد شد.
🔸این بیانیه می‌افزاید: ایجاد فضای مناسب برای حفظ پایدار نرخ پایین تورم، کاهش ریسک‌های اقتصادی، کاهش نرخ ارز و افزایش ذخایر ارزی و کاهش مستمر هزینه‌های مالی، تاثیر مثبتی بر ثبات مالی و مولفه‌های اقتصاد کلان کشور به همراه خواهد داشت.
🔹بانک مرکزی ترکیه در ادامه تصریح کرد: تحت این اصول، منابع مالی بانک مرکزی از طریق نرخ بهره بازخرید یک هفته‌ای تامین خواهد شد و این نرخ بهره تنها نشانگر سیاست پول خواهد بود.

قیمت واکسن کرونا

اخرين خبر ها

قیمت واکسن کرونا مشخص شد

🔻اتحادیه اروپا اعلام کرد برای خرید 300 میلیون دز واکسن کرونای تولیدی دانشمند ترک، مبلغ 4.65 میلیارد یورو، معادل 42 میلیارد لیر پرداخت خواهد کرد.
🔹بر این اساس، هر فرد با دریافت 2 دز از واکسن مذکور، باید معادل 280 لیر پرداخت کند.
🔸این واکسن موسوم به «فایرز/بیونت» (Pfizer/BioNT) مصونیتی 95 درصدی در مقابل کرونا ایجاد می‌کند.
🔹قیمت هر دز واکسن Pfizer/BioNT 15.5 یورو معادل 140 لیر است.

توریست‌ها و رعایت تدابیر کرونایی در ترکیه

اخرين خبر ها

توریست‌ها از رعایت تدابیر کرونایی ترکیه معاف هستند

🔻بر اساس اعلام وزارت کشور ترکیه، گردشگران خارجی از رعایت تدابیر وضع شده برای مقابله با شیوع ویروس کرونا در این کشور معاف هستند.
🔹بر این اساس، گردشگرانی که برای مدتی کوتاه در ترکیه به سر می‌برند، می‌توانند در روزهای آخر هفته که قوانین منع تردد در ترکیه اجرا می‌شود، به گشت و گذار بپردازند.
🔸همچنین مغازه‌های موجود در فرودگاه نیز مشمول مقررات ساعت کاری بین 10 تا 20 نمی‌شوند.
🔹گفتنی است افرادی که رزرواسیون هتل دارند نیز می‌توانند در تاریخ رزرواسیون خود با خودرو خصوصی سفر کنند.
🔸همچنین تدابیر اعلام شده برای افراد زیر 20 و بالای 65 سال، در ساعات برگزاری نماز جمعه لازم‌الاجرا نخواهند بود.

کرونا در ترکیه

اخرين خبر ها

آمار جدید کرونا در ترکیه

🔻براساس تازه‌ترین آمار وزارت بهداشت ترکیه، طی 24 ساعت گذشته 3 هزار و 19 تن دیگر از بیماران کرونایی سلامتی خود را بازیافته و مجموع بهبودیافتگان ویروس کووید-19 در کشور به 367 هزار و 592 نفر رسید.
🔹در این بازه زمانی در ترکیه 156 هزار و 642 آزمایش کووید-19 انجام شده که نتیجه 5 هزار و 103 مورد از آنها مثبت بوده است. بدین ترتیب تعداد کل بیماران کرونایی در ترکیه به 435 هزار و 273 نفر افزایش یافت.
🔸در حال حاضر در ترکیه 55 هزار و 597 مورد ابتلا به کووید-19 وجود دارد که 3 هزار و 990 نفر از آنها در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت هستند.
🔹از سوی دیگر، شمار قربانیان کرونا در ترکیه با فوت 141 بیمار دیگر در یک روز گذشته به 12 هزار و 84 نفر رسید. تاکنون در سراسر ترکیه 16 میلیون و 937 هزار و 887 آزمایش کرونا انجام شده است.
🔸فخرالدین کوجا وزیر بهداشت ترکیه نیز با انتشار پیامی در توئیتر نوشت: امروز نتیجه تست کرونای 5103 تن دیگر مثبت شده و شمار بیماران بدحال کرونایی به مرز 4000 نفر رسید. مجبور به از سرگیری محدودیت‌های کرونایی هستیم.

قرنطینه ترکیه

اخرين خبر ها

آخرین اخبار قرنطینه ترکیه

طبق تصمیم امروز ۱۷ نوامبر ۲۰۲۰ هیات دولت تدابیر جدیدی برای کنترل ویروس کووید۱۹ در نظر گرفته شد.
۱. روزهای آخر هفته در بین ساعات ۱۰ الی ۲۰ میتوان از منزل خارج شد.
۲. مدارس تا آخر سال تحصیلی بصورت آموزش مجازی ادامه خواهند داشت.
۳.افراد بالای ۶۵ سال و زیر ۲۰ سال تا انتهای سال بین ساعات ۱۰ الی ۱۷ اجازه خروج از منزل خواهند داشت.(به غیر از افرادیکه مشغول به کار هستند)
۴. تمامی مراکز خرید، رستورانها، آرایشگاهها بین ساعتهای ۱۰ تا ۸ شب خدمات ارائه خواهند داد.
۵. کلیه سینماها و مراکز فرهنگی تا انتهای سال تعطیل و رستورانها و کافه ها تنها سفارش بیرون از محل را ارائه خواهند داد.
۶.تمامی مسابقات ورزشی تا انتهای سال، بدون تماشاچی و سالنهای ورزشی بسته خواهند بود.
۷. در تمامی میادین و خیابانهای اصلی شهرها استعمال دخانیات ممنوع خواهد بود و این محدوده ممکن است گسترده تر شود.

مقابله با کرونا

اخرين خبر ها

تدابیر جدید شهرداری استانبول برای مقابله با کرونا

🔻شهرداری استانبول، برای مقابله با شیوع ویروس کرونا در این شهر تدابیر جدیدی را از روز پنجشنبه 19 نوامبر اجرایی خواهد کرد.
🔹در این راستا بازگشایی کلاس‌های فوق‌برنامه شهرداری استانبول که قرار بود به صورت حضوری برگزاری شوند، تا اطلاع ثانوی به تعویق افتاد.
🔸همچنین تمام مراکز فرهنگی، موزه‌ها و سالن‌های ورزشی وابسته به شهرداری استانبول نیز تا اطلاع ثانوی تعطیل می‌شوند.
🔹بر اساس تصمیم شهرداری استانبول، برنامه‌هایی که در سالن‌های سرپوشیده اجرا می‌شوند نیز به صورت آنلاین در دسترس مخاطبان قرار خواهند گرفت.

مایک پمپئو

اخرين خبر ها

پمپئو از مسجد رستم پاشای استانبول بازدید کرد

🔻مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا و هیئت همراه وی از مسجد رستم پاشا در منطقه امین‌اونوی استانبول بازدید کردند.
🔹وی پیش از این نیز از پاتریک‌خانه فنر روم بازدید و با اسقف بارتولومیو یکم دیدار کرده بود.
🔸پمپئو حین ورود به مسجد به سوالات خبرنگاران درباره علت سفرش به ترکیه پاسخ نداده و در جریان این بازدید به خبرنگاران اجازه تصویربرداری داده نشد.
🔹وزیر امور خارجه آمریکا سپس برای مدتی در کاخ چراغان استراحت و با اسقف اعظم پائول راسل، نماینده واتیکان دیدار و گفت‌وگو کرد.
🔸پمپئو در توئیتر خود ضمن ابراز خرسندی از آشنایی با اسقف بارتولومیو یکم، نوشت: بازدید از کلیسای آیایورگی مایه افتخار است. اکومنیزم کلیسایی، به‌عنوان رهبر جهان ارتدوکس، شریک کلیدی ما در حمایت از آزادی دین در سراسر جهان است.
🔹امانوئل آداماکیس متروپولیت فرانسه در پاسخ به این سوال که واکنش پمپئو به بازگشایی مسجد ایاصوفیه چه بود، گفت: این موضوعی سیاسی است. ایشان در این رابطه اظهار نظری نکردند. ما نیز اشاره به آن نداشتیم. پیش از این ناراحتی خود را اعلام کرده بودیم.